LYŽÁK NA SUCHU - 8. ROČNÍK

 

LYŽÁK Z POHLEDU OSMÁKŮ

Lyžák osmáků byl plný výletů, emocí, jídla, soutěží a nezapomenutelných zážitků. Někteří už se domů těšili a jiným se domů vůbec nechtělo. Pojďme si celý lyžák připomenout více do detailů...

Psal se den 10.1.2022 a dorazili jsme do penzionu v Janoušově. První den jsme si vybalili věci a šli prozkoumat vlek. Učitelé si pro nás připravili Olympiádu, která se skládala ze tří stanovišť: běžkování, překážková dráha a ochutnávka poslepu. Rozdělili jsme se do tří týmů a mohlo se začít. Tuhle olympiádu vyhrál tým “Boyzzz”. Tímto vám ještě jednou gratuluji. Pro tenhle den už to bylo všechno. Měli jsme večeři, potom zase čas pro sebe a šli jsme spát.

Druhý den už tak odpočinkový nebyl. V plánu byl výlet k partyzánským bunkrům. Cesta nebyla pro všechny snadná, ale k bunkrům jsme úspěšně došli. Zpátky to uteklo rychleji. Po obědě jsme měli volnou hodinku a mohli jsme jít ven na hřiště, houpačky, být na pokoji nebo jít hrát pingpong. Pauza skončila a na plánu byl další program. Tentokrát to byla hra POZNEJ UČITELE. Ta probíhala tak, že jsme se rozdělili do stejných týmů jako předchozí den, učitelé na papír napsali nějaká tajemství z jejich života a my jsme s pomocí otázek ano/ne měli zjistit, který z učitelů, co napsal.

Třetí den jsme se šli ráno projít na vyhlídku. Cesta byla nenáročná a utíkala rychle. Vrátili jsme se zpátky na jídlo a potom jeli autobusem do Jakubovic, vyšli jsme kopec a došli jsme do hospůdky. Tam jsme si mohli dát kofolu nebo nějaké jídlo. K večeru k nám přijela horská záchranná služba, dali nám přednášku o tom jak se chovat na horách, jaké hrozí nebezpečí a jak bychom měli případná zranění řešit. Přednáška skončila a my jsme měli závěrečnou diskotéku, kde jsme se rozloučili s lyžákem a pořádně konec oslavili. Poslední noc nám dokonce prodloužili večerku, takže jsme si poslední noc užili, jak to jen šlo.

Poslední den jsme si jen zbalili věci a jeli jsme domů. Lyžák jsme si všichni moc užili a rádi bychom něco takového zažili znovu.

Marie Paternová 8.A