LYŽÁK NA SUCHU - 7. ROČNÍK

 

LYŽÁK NA SUCHU

Konečně nastal den, na který jsme se všichni moc těšili - pondělí 3. 1. 2022. Po příchodu do školy se musel každý z nás otestovat na Covid-19. Čekání na autobus se nám zdálo dlouhé, avšak nakonec jsme se dočkali. Společně s panem učitelem Žďárským, paní učitelkou Miltákovou a paní asistentkou Čecháčkovou a Klimešovou jsme vyrazili na „lyžařský“ výcvik bez sněhu do Janoušova.

Přijeli jsme na místo, které vypadalo moc dobře. Přivítal nás pan Kubíček – majitel penzionu Horizont. Vzali jsme si všechny věci z autobusu a šli dovnitř. Dostali jsme instrukce a vybrali si pokoje. Potom jsme se vybalili a šli na krátkou procházku okolím. Ti nejzdatnější z nás vyšli až na sjezdovku, kde se měl původně konat výcvik. Byla bohužel naprosto bez sněhu. Počasí nám moc nepřálo, proto jsme většinu času trávili ve vnitřních prostorách penzionu.

Hráli jsme různé hry a rozhodně se nenudili. Konala se také zimní olympiáda – venku jsme soutěžili na běžkách a v chatě jsme plnili různé úkoly. Každé ráno se konala rozcvička, jednou musel jít každý povinně. Moc se nám také líbila večerní stezka se svíčkou, která ve větru a mírném dešti nesměla zhasnout. Ve středu odpoledne jsme se vydali do Jakubovic. Jeli jsme autobusem a pak šli pěšky. Občerstvili jsme se v místní hospůdce a poté se vydali zpět. Počasí se již umoudřilo, tak jsme si to náležitě užili.

Po návratu z Jakubovic jsme se všichni sešli v jídelně a paní kuchařky nám zahrály na kytaru a my si s nimi zazpívali. Uprostřed koncertu přišli záchranáři z horské služby a udělali nám přednášku o jejich práci. Když odešli, tak mohla začít naše závěrečná diskotéka. Učitelé nám dali hodinu na připravování a zábava mohla začít. Ze začátku to byla nuda, ale potom jsme začali všichni tancovat, včetně učitelů i Martina. Tančili jsme na různé písničky a dobře se u toho bavili. Poslední den jsme se balili, uklízeli pokoje a šli ještě na chvíli ven ke sjezdovce, která byla konečně zasněžená!!! Náš pobyt jsme zakončili vyhodnocením jednotlivých soutěží a udělením diplomů a anti-diplomů.

 

A TAK SKONČIL NÁŠ „LYŽÁK“ PLNÝ DOBRODRUŽSTVÍ. VŠICHNI JSME SI HO MOC UŽILI A NEJRADĚJI BYCHOM SE TAM VRÁTILI.

 

Za 7. ročník Saša Doubínková a Elena Scholzová

Fotogalerie