Martin Klimeš (7.B) vítězí v mezinárodním klání v šachu konaném na naší škole

Ve středu 22.9.2021 se na naší škole uskutečnil mezinárodní zápas v šachu. 
 

Vyzyvatelem byl Ing. Mads Hovgaard z Dánska. Výzvu přijal a naši školu reprezentoval Martin Klimeš ze 7.B.

Klimeš s bílými kameny se presentoval hned od počátečních tahů agresivní nátlakovou hrou, které však Hovgaard dlouho odolával. V mezičase se zápas postupně vyrovnal, ale od 35 min si Martin udržoval mírné vedení a po více jak hodině hry toto korunoval náš representant vítězstvím před zraky mnoha žáků a učitelů, kteří otevřené klání v učebně 7.B míjeli po cestě ze školní jídelny. 
 

Gratulujeme a díky za super representaci Martine!

Ing. Hovgaard dlouhodobě pracuje v Gronsku jako technik na meteorologické stanici. O této zajímavé činnosti v drsných podmínkách severu poutavě vyprávěl a výklad doplnil promítáním v hodinách zeměpisu a angličtiny.  Došlo i na střet s ledním medvědem.