KONSTRUKTÉRSKÁ AKADEMIE

KONSTRUKTÉRSKÁ AKADEMIE

Ve čtvrtek 6.6. jsme vyrazili s chlapci z 8.A a členy DIGI kroužku na 4. ročník KONSTRUKTÉRSKÉ AKADEMIE do Postřelmova.

Součástí této akce byla soutěž 2 členných týmů v dílenské praxi. Ta jde velmi dobře „ od ruky“ chlapcům z 8.A . Soutěže se zúčastnili 2 týmy : Josef Marek a Jakub Křupka (1. tým) a Šimon Beshorner a Maxym Boiko (2. tým). Proti sobě bojovalo 7 dvoučlenných týmů.

Chlapci měli k dispozici pracovní stůl s nářadím, kusy různého dřeva, balzu (to je typ velmi tenkého dřeva, který používají modeláři), režné provázky, lepidlo, tenké zakulacené tyče („kulatinu“) , gumičky, korkové zátky.

Zadání bylo : sestrojit DYNAMICKÝ MOST PŘES ŘEKU (tedy funkční a pohyblivý). Nebylo to jednoduché zadání. Chlapci pracovali 4 hodiny. Měli možnost 2 krát 15 minut poradu s učitelem. Zvolili si otočný most s čepy na otáčení určený pro chodce.

Výsledky jejich pečlivé práce můžete vidět ve fotogalerii. Sice jsme nezískali medaili, ale kluci pracovali celé 4 hodiny s nadšením a radostí. Ostatně takto pracují každou druhou středu v dílnách naší školy v předmětu Člověk a svět práce.

Kromě soutěže si chlapci mohli vyzkoušet a zhlédnout různá řemesla a mnoho dalších aktivit, exponátů a ukázek jako například virtuální realitu, 3D tisk, fyzikální a chemickou laboratoř, elektro-optické aktivity, auto trenažér, svařovací trenažér, hasičskou techniku, na vlastní kůži okusit práci elektrotechnika, kováře, automechanika, brašnáře, truhláře, knihaře, projet se novým elektromobilem od Tesly ...

Na naší škole určitě velmi dobrou úroveň polytechnického vzdělání, k čemuž přispívá i spolupráce s firmou MAGNA Automotive Stity s.r.o. Díky této spolupráci máme krásně a funkčně vybavenou školní dílnu, výborného spolupracovníka pana Jana Pospíšila, jemuž tímto článkem také děkuji za spolupráci.

Mgr. Šárka Kobzová a Mgr. Jana Chládková

Fotogalerie