Přednáška pana Mgr. Kocůrka v anglickém jazyce - Kanada a Aljaška

 

Přednáška CANADA – ALASKA

Ve čtvrtek 2. 11. 2023 nás opět navštívil Mgr. Karel Kocůrek, hudebník, učitel a cestovatel, se kterým jsme tentokrát „procestovali“ Kanadu a Aljašku. Jeho zajímavého vyprávění se zúčastnili všichni žáci 2. stupně, pro každý ročník byla připravena samostatná přednáška, která probíhala výhradně v angličtině, až na závěrečné rozloučení.

Pan Kocůrek zavedl žáky slovem, fotografiemi i videi do kanadských měst jako jsou Toronto, Calgary a Vancouver. Ukázal jim také nádhernou přírodu kanadských národních parků s rozmanitými zvířaty a také divokou krásu Aljašky.

Žáci si mohli vyzkoušet, jak rozumí mluvené americké angličtině. Přednáška nás přesvědčila o tom, jak je důležité jazyk ovládat a že znalost jazyků nám přinese svobodu v cestování, poznávání různých koutů světa a také získávání nových přátel.

Mgr. Pavlína Miltáková, vedoucí předmětové komise cizích jazyků

Fotogalerie