Sportovní úspěchy našich šikovných žákyň a žáků

 

STOLNÍ TENIS - OKRESNÍ KOLO

V letošním školním roce se opět škola zúčastnila okresního kola ve stolním tenise. Kategorii 8.-9. tříd vyhrály žákyně naší školy Martina Haltmarová a Klára Koutná.

Mgr. Marcela Hřebíčková

STOLNÍ TENIS

Ve středu 12.10.2022 se naši žáci Pavla Pecháčková(4.tř.), Tereza Fabiánková(7.B.), Tien Van Tran(6.A) a Matěj Mareš(7.A) zúčastnili soutěže družstev ve stolním tenise pořádaném SVČ Doris Šumperk . Jednalo se o okresní kolo pro žáky šestých až sedmých tříd základních škol a odehrálo se v tělocvičně šumperského klubu stolního tenisu na Erbenově ulici.

Soutěže se zúčastnilo celkem 7 družstev chlapců a 5 družstev dívek. Dívky soutěžily jen ve dvou (bez náhradnice) a ke chlapcům dokonce musel dokonce být "zapůjčen" třetí člen družstva, aby vůbec mohli hrát jako družstvo. Nakonec nám po dohodě ochotně zapůjčili střídavě své momentálně nehrající náhradníky ze 4.ZŠ v Šumperku-Sluneční, takže jsme vytvořili spojené družstvo s názvem "Sluneční Štíty" a všichni si mohli zahrát. Děvčata hrála fantasticky a obsadili celkově 2. místo. Chlapci se také prali statečně a i když jim občas nepřálo štěstí, 6.místo také není žádná ostuda. Nejlepší na tom všem však byla výborná atmosféra bez jakýchkoliv neshod a v duchu fair play. Všichni si to opravdu užili a my děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Jan Basler

FLORBAL

Ve čtvrtek 20. října se konal ve sportovní hale v Červené Vodě dívčí turnaj ve florbalu. O tento turnaj byl ze strany dívek velký zájem. Přihlásily se 4 školní kolektivy a florbalku bojovně pozvedlo přes 40 hráček. Děvčata ze Základní školy ve Štítech vybojovaly 1.místo, když porazily týmy z Červené vody, Jablonného nad Orlicí a remizovaly s týmem ze Žamberka. Vítězky byly odměněny sladkou cenou.

Děkuji všem hráčkám za účast na turnaji, za předvedené výkony a skvělé sportovní chování. Sportu zdar a florbalu zvláště.

Mgr. Kateřina Krňávková

Fotogalerie