Autorské čtení a beseda s Michalem Vieweghem u nás ve škole

Vážení rodiče,

ráda bych se s Vámi podělila o skvělou akci, která proběhla u nás ve škole ve středu 20.4.2022. Velice oceňuji, že jsme měli možnost přivítat u nás ve škole pana spisovatele Michala Viewegha. Ráda bych tímto poděkovala panu učiteli Janu Žďárskému, který celé setkání pro žáky i rodiče domluvil a zorganizoval. Mé díky patří také všem žákům a pedagogům, kteří společně tvořili projekty a podíleli se na krásné výzdobě školy.

Beseda pro žáky 8., 9. ročníku a účástníky čtenářského klubu z 5. ročníku se uskutečnila v jazykové učebně od 11:00 hod. Pan Viewegh si pro žáky připravil k autorskému čtení 2 povídky z jeho knihy: Krátké pohádky pro unavené rodiče. Po přečtení povídek následovala beseda, kde pan spisovatel odpovídal žákům na všechny zajímavé otázky. 

Od 15:00 hod se ve školní jídelně uskutečnila druhá část akce, která byla tentokrát pořádána pro rodiče a pedagogy od nás ze školy i z okolních škol. Celé akce se zúčastnilo cca 40 obdivovatelů pana spisovatele a milovníků skvělé české literatury.

Na úvod nám pan Viewegh v autorském čtení přečetl zbrusu novou povídku z jeho připravované knihy: což tedy znamená, že u nás ve škole se konala světová premiéra přečtení dané povídky (viz rukopis povídky na fotografii z ředitelny).

Poté následovala beseda a závěrečná autogramiáda. Všichni zúčastnění byli velice nadšeni s přátelského a profesionálního vystupování pana Viewegha. Už nyní se těšíme na další společné setkání, na kterém jsme se společně již nyní domluvili.

Děkuji všem za účast a skvělou atmosféru.

Mgr. Ilona Haasová, ředitelka školy

Fotogalerie