DIGITALIZUJEME ŠKOLU REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1

Dovoluji si Vás informovat o stanovení dalších finančních prostředků na rok 2024 pro základní školy, střední školy a konzervatoře v rámci implementace Národního plánu obnovy, komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.

Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky z fondu Evropské unie – Next Generation EU, které Česká republika rozděluje školám z evropského Nástroje pro oživení a odolnost. V roce 2024 budou školám v rámci opakované finanční intervence poskytnuty prostředky na pořízení mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky za účelem prevence digitální propasti.

Cílem je zřízení školního mobiliáře, z něhož si právě znevýhodnění žáci, kteří nedisponují vlastním mobilním digitálním zařízením, budou tato zařízení zapůjčovat dle svých potřeb (krátkodobě nebo dlouhodobě) a škola bude tyto zápůjčky evidovat.

Naše škola získala finanční částku 237 000,- Kč na prevenci digitální propasti žáků základní školy.