ZAJÍMAVÝ EXPERIMENT V 6.A TŘÍDĚ

My, žáci 6.A třídy jsme se rozhodli pro zajímavý experiment, vyzkoušet si ŠKOLNÍ UNIFORMY v praxi. Celý týden jsme nosili školní uniformu. Na podobě školních uniforem, jsme se předem domluvili.

Chlapci měli oblečené modré kalhoty a bílou košili či triko a děvčata modrou sukni a bílé triko či košili. Na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet, jak se cítí žáci např. v anglicky mluvících zemích, kde je na spoustě základních škol nošení školní uniformy povinné.

Tady jsou naše postřehy:

+ Nemusel jsem přemýšlet, co si vzít na sebe. Bylo fine, že jsme všichni vypadali stejně. Šli jsme do toho skoro celá třída. Vyzkoušeli jsme si, jak to mají děti v Anglii.

– Škoda, že někteří se akce nezúčastnili. Bylo to zvláštní, nosit celý týden, to samé. Bílé triko bylo hned špinavé. Bylo to nepraktické, třeba při výtvarné výchově. Nechtěl bych to nosit pořád. Nepraktické nosit každý den silonky nebo košili.