Sportujeme se školou

12. a 16.9.2014 – okrskové a okresní kolo přespolního běhu Ruda n. Moravou, Šumperk V letošním roce jsme obsadili všechny 4 kategorie v okrsku. V mladší kategorii děvčata i hoši postoupili do okresního kola. Družstvo starších žákyň obsadilo 3. místo a postup do okresu jim unikl o pouhý jeden bod. V okresním kole v Šumperku nás však postihlo v chlapeckém družstvu zranění a pád při hromadném startu v kategorii děvčat. Díky tomu jsme v celkovém hodnocení družstev skončili v poli poražených. Důležité ale bylo, že děti běhání bavilo a určitě si budou chtít svůj výkon v příštím roce zlepšit. M. Hřebíčková Memoriál J. Braunera V pátek 26.9.2014  jeli vybraní kluci a holky z 8. a 9. třídy na florbalový turnaj smíšených družstev do Postřelmova. Když jsme přijeli, rozcvičili jsme se a hráli hned první zápas ze čtyř plánovaných. Po skončení prvního zápasu jsme měli přestávku a sledovali další utkání. Za chvíli jsme se šli připravit na další střetnutí. Takhle to probíhalo až do konce celého turnaje. Nakonec jsme obsadili 3. místo. S tímto výsledkem jsme byli spokojeni.  M. Žerníčková, E. Hrubá, N. Schmidtová 8.   Coca-cola cup 1.10.2014 Fotbalový turnaj určené pro žáky a žačky druhého stupně základních škol a gymnázií s osmiletým vzdělávacím programem (prima – kvarta) narozené mezi 1. 1. 1999 – 23. 9. 2002. Na všechny, kdo se zúčastní, čeká dárek v podobě sportovního náramku od Honzy Kollera, ambasadora turnaje. Naši žáci si zahráli první kolo v Postřelmově, kde obsadilo výborné 2. místo. M. Hřebíčková   Malá kopaná st. žáci 6.10.2014 Zábřeh V okrskovém kole v malé kopané kluci z 8. a 9. tříd obsadili 2. místo. Hrálo se na umělé trávě v Zábřehu. M. Hřebíčková   Stolní tenis – okresní kolo 24.10.2014 Šumperk V letošním roce jsme obhajovali vítězství ve starší kategorii hochů. Nakonec jsme však skončili na 2. místě. Vše rozhodla jediná prohra ve čtyrhře. Ale i tak je toto umístění úspěchem  družstva  ve složení M. Jandejsek, M. Drlík, M. Rýznar. V mladší kategorii 6. a 7. tříd obsadilo družstvo ve složení J. Straka, O. Voráček a T. Votroubek pěkné 3. místo.  V kategoriích dívek již několik let nemáme zastoupení. M. Hřebíčková   3.11.2014 florbal 6.-7.tř. Postřelmov Děvčata vyrazila na turnaj ve florbale s obavou, co je čeká. Mile překvapila svými výkony a obsadila v konečném hodnocení 3. místo. Každá z hráček si odvážela domů hlavně cenné zkušenosti do příštích turnajů. M. Hřebíčková   Florbal  – H III okrskové kolo 12.11.2014 Zábřeh Družstvo chlapců ze 6. a 7. tříd obsadilo 4. místo v okrskovém kole ve florbale. M. Hřebíčková    Florbal starších žákyň 12.11.2014 Zábřeh – 2. místo Krobotová P., Macková A., Švédové T., Krmelová A., Schmidtová N., Valentová M.   Okrskové kolo ve florbalu 21.11.2014 – okrskové kolo ve florbalu katergorie hoši 8.-9.třída, Postřelmov, 2. místo – Jandejsek M., Knápek J., Rýznar M., Beran D., Drlík M., Všetíček M., Kubíček M., Kozák J.