Základní škola Štíty

Výlet 6. třída – postřehy žáků

Výlet

Spontánní projevy dětí po školním výletě:

Bylo to super. Byli jsme v Čokoládovně v Troubelicích, a tam to bylo super. Pak jsme jeli do Litovle na věž. Výška asi kolem 65 metrů. A na konec jsme jeli do Nové vsi u Litovle. Tam to bylo taky super.

Jenda David

Školní výlet se mi líbil. Nejvíc se mi líbilo asi že jsme v Troubelicích  viděli kozly. A pak samozřejmě i potom koupání na přírodním bazénu u Nové Vsi u Litovle. Výlet se mi líbil až na to že jsem tady zapomněl ručník.

Dominik Haltmar

Nejvíc mně bavilo hledat magnetem věci ve vodě v zatopeném lomu . V čokoládovně to bylo v pohodě, i když jsem tu čokoládu nejedl. Užil jsem si výlet. Líbila se mi koza Plachá Cecilka, kterou jsme viděli také v čokoládovně.

Tom Herák

Na výlet jezdí snad každá třída nejinak my šesťáci. Byl moc podařený a měl tři zastávky.

1.ZASTÁVKA – ČOKOLÁDOVNA TROUBELICE

Kdo by neměl rád čokoládu? My jsme se o ní něco víc dozvěděli právě tady v Troubelicích. Taky nám dali ochutnat jak tabulkovou tak i teplou. Venku měli prolézačky pro malé děti a naše kluky J a dokonce i kozy! Ovšem čokoláda byla poněkud dražší.

 1. ZASTÁVKA – LITOVEL

Tady jsme se rozdělili na dvě skupiny – ti co šli na radniční věž a ti co zůstali na náměstí. Já osobně jsem se šla jednou pro změnu podívat na svět z výšky. A stálo to za to. Vylézt 174 schodů byl docela tělocvik, ale výhled byl opravdu pěkný. Pak jsme zamávali na spolužáky dole, prohlédli jsme si Litovel a jeli na další zastávku.

 1. ZASTÁVKA – ZATOPENÝ LOM

Podle mě nejlepší zastávka dne. A moji spolužáci mi dají jistě za pravdu, protože jsme se tady mohli po parném dni vykoupat. Taky jsme si opekli těla a špekáčky, ulovili spoustu zajímavých fotek a mohli jet domů.

A tak jsme dojeli ke škole, došli nebo dojeli domů a mohli jsme si pochutnávat na čokoládě a přemýšlet nad naším krásným výletem.

Míša Johnová

Nejprve jsme jeli do čokoládovny do Troubelic a tam jsme  ochutnávali druhy čokolády. Nejlepší byla zelená. Potom jsme jeli do Litovle a tam kdo chtěl tak mohl jít na věž a kdo nechtěl tak si mohl něco koupit a nebo se projít. Na konec jsme jeli do Nové Vsi u Litovle. Chtěli jsme opíkat párky, ale rozhodli jsme se, že půjdeme do vody se vykoupat. Bylo to super. Párky jsme si opekli potom a tak děkujeme paní učitelce.

Týna Koutná

Na školním výletu se mi moc líbilo. První jsme naštívili Troubelickou čokoládovnu tam nám dali ochutnat moc dobrou a hlavně kvalitní čokoládu. Pak jsme zajeli na náměstí Litovle kde skupina dětí a paních učitelek vystoupalo na radniční věž a ostatní děti měli rozchod po náměstí. Potom jsme se jeli vykoupat do zatopeného lomu kde se nám moc líbilo a na konec jsme si opekli špekáčky a jeli jsme domů.

Vojta Langhammer

Výlet byl super, koupali jsme se a pak jsme opíkali špekáčky, čokoládovna byla taky dobrá, ale nejvíc se mi líbilo v Litovli, šli jsme na hamburger. Výlet jsem si užil.

 Marošek Rác

LÍBILO SE MI:

 • Dobrá čokoláda
 • Nejvíc mi chutnala zelená
 • Opékání bylo super
 • Voda byla teplá, paní učitelka dobře objednala počasí
 • V Litovli byla dobrá zmrzlina
 • Našly jsme škeble
 • A také jsme našly bahno které je super na pleťovou masku

NELÍBILO SE MI:

 • Nemohli jsme se podívat na výrobu čokolády
 • V Litovli bylo hrozné horko
 • Nemohli jsme u vody přespat
 • Všude byly ostré kamínky, pijavice a bahno hluboké 1 metr

MERVARTOVÁ MICHAELA

Bylo to super, ale trochu mně naštvalo, že jsme nemohli na trampolínu. Čokoládovna v Troubelicích byla taky super, ochutnávky se mi líbily. Potom jsme jeli do Nové vsi u Litovle se vykoupat. Bylo to tam super, voda byla dobrá aji to bahno co bylo ve vodě bylo dobrý. Po koupání jsme si šli opíkat párky. Cestou zpátky jsme si zpívali a potom jsme zjistili, že Adam tam nechal magnet a Tom P. ručník ale jinak to bylo super

Olda Verner

Čokoládovna byla super v Troubelicích.  V Litovli to bylo taky dobrý.  Pak se koupali asi čtyři hodiny a pochutnali si na buřtech. Škoda že jsem tam nebyl.

Jindra Polách

Školní výlet se mi líbil. Nejvíc se mi líbilo asi že jsme v Troubelicích  viděli kozly. A pak samozřejmě i potom koupání na přírodním bazénu u Nové Vsi u Litovle. Výlet se mi líbil až na to že jsem tady zapomněl ručník.

Tom Purkert

Byly jsme v čokoládovně v Troubelicích a koupali jsme se v zatopeném lomu. Moc mě to tam bavilo byla tam sranda.

Růžena Oláhová

Výlet se mi moc líbil, nejlepší bylo jak jsme šli do továrny na čokoládu. Tam nám předvedli prezentaci, dál nám  říkali jak  se vyrábí čokoláda. Mezi tím co povídali, dávali ochutnávat pět druhů čokolád teplou čokoládu, bílou, mléčnou, 70% hořkou a zelenou. Na stoly nám položili i kakaové boby které jsme mohli ochutnat. Byly dobré jenže hodně hořké. Když skončili s prezentací, šli jsme ven. Zbytek co chtěl tak si mohli koupit všelijakou čokoládu, dobrý měli že ji mohli ochutnat než si ji koupili. Paní se nás zeptala jestli chceme vidět zvířata o které se tam starají. Jistě že to byly kozy. Měli i svá jména jedna z nich se dokonce jmenovala plachá Cecilka. Za chvíli jsme zas nastupovali do autobusu a jeli do Litovle, kde jsme měli rozchod. Kdo chtěl mohl jít s paní učitelkou Kissovou a Šchwarcovou na věž. Bylo tam dohromady 174 schodů. Dřív tam byl hlásný, který hlídal jestli se neblíží nějaká povodeň nebo jestli někde nehoří. Zbytek se procházel po náměstí kde si kupovali co chtěli. A zas jsme si sedli  do autobusu a jeli jsme už konečně k vodě.

Natalia Fiedlerová

Na výlet jezdí každá třída takže i my šesťáci. Začneme pěkně od začátku, sraz byl ve škole v 7:30 v šatně, šli jsme se obléct a obut, vyrazily jsme na autobus který na nás čekal, potom na nás čekala dlouhá cesta ale uplynula docela rychle, čekala na na nás 1. Zastávka

1.Zastávka- Troubelice  čokoládovna

Ochutnávky různých čokolád, prezentace a obchod s čokolády.

Prolézačky a různá zvířata třeba kozy (tam paní učitelka potkala dotyčnou: Cecilku Plachou).

Měli tam strašně drahý čokolády, malou tabulku tam měli za 63 Kč. Ale byla dost dobrá.

Denisa Vicencová

Najvic  mně bavilo koupatsa. S kamaradamy i hralý v krokodýla. Muj najlepši výlet v svete. Opikalisme parik s panželko i třido.

Ruslan Uhaly

Ráno to vypadalo, že moc hezky nebude, ale v průběhu dne se počasí vyjasnilo a bylo teplo. Ráno jsme vyjeli ze Štítů směr Troubelice a jeli jsme do čokoládovny kde jsme měli ochutnávku čokolády. Potom jsme vyrazili do Litovle, kde jsme si vyšli na historickou věž, odkud byl překrásný výhled. Potom jsme jeli do Nové Vsi u Litovle, kde jsme se koupali v zatopeném lomu.

Maty Tichý