Úspěch našich žáků v technické soutěži

Zástupci naší školy si tento týden výborně vedli na regionální soutěži s názvem DEN ROBOTIKY 2020. Jednalo se již o 5. ročník a uskutečnil se jako všechny předchozí na VOŠ a SOŠ Šumperk. Úkolem bylo zkonstruovat a naprogramovat LEGO ROBOTA a pak s ním absolvovat postupně dvě soutěžní dráhy. Při nich byla hodnocena rychlost a přesnost. Soutěže se zúčastnilo celkem 20 družstev, těch nejlepších z předchozích školních kol. Zastoupeno bylo 16 škol. Od nás se kvalifikovaly hned dvě dvojice – Pavel John a Tobias Halenčák ze VI.A a Jiří Valenta s Lukášem Minářem ze VII.A. Náš tým ze 7. ročníku si vedl výborně, zvolil správnou strategii a vhodné technické řešení, pracoval přesně a rychle. Skončil celkově na skvělém druhém místě. Druhý náš tým, který patřil mezi všemi účastníky k nejmladším, obsadil velmi dobré 8. místo. V příštím ročníku soutěže mohou všichni svůj výsledek ještě vylepšit. Technicky nadané žáky tedy u nás ve škole máme!