Svatý Valentýn očima sedmáků

Tento svátek se obvykle slaví 14. 2. U nás ve škole se slavil Valentýn 15. 2., ale já jsem se ho bohužel nemohla zúčastnit, protože jsem byla nemocná. Doma svátek lásky moc neslavíme, alespoň jsme s mamkou upekly na jeho počest jablečný závin. Ve škole se prý Valentýn moc povedl. Děti sice chvílemi zlobily a na konci jim druháci vzali všechny balónky, přesto si ho holky nemohly vynachválit. Mě osobně moc mrzí, že jsem se ho nemohla zúčastnit, protože mám moc ráda tyhle akce a hlavně malé děti. Když přijela moje sestra ze školy, tak mi dovezla Valentýnky.  Dostala jsem jednu od kamarádky a jednu od sestry. Valentýn se u nás doma, stejně jako ve škole moc povedl.

Míša Johnová

Ve škole jsem slavili Valentýna až 15.2.2019 a pořádali jsme  v tělocvičně.Chodily k nám děti z prvního stupně, které plnily různé jak už sportovní, tvořivé či zábavné aktivity tak doufám, že si to všichni užily.
Bylo to fajn strávený den.
Chtěla bych poděkovat paní učitelce Kissově, která to s námi vydržela až do konce dne a doufám že si to užila…

Kateřina Naiserová

Výzdobu  na Valentýn jsme připravovali den předem ve škole. Výzdobu jsme dělali v tělocvičně. Připravovali jsme ho pro první stupeň. Dělali jsme různé aktivity: přetahovaná, florbal tělocvik. My s Tomem jsme byli u florbalu. Na začátku jsme hráli na to kdo dá pět gólů. Ale dlouho to trvalo tak jsme to dali na tři vítězné góly. První si k nám přišli zahrát kluci z třetí třidy. Dále pak přišla patá třída. Ti hrály hodně vyrovnaně a dobře. Další dobrá aktivita byla přetahovaná tam se přetahovali dva týmy po čtyřech. Dále pak byla supr aktivita kuželky kde hráči měli tři balonky na to, aby shodili všechny flašky. O velké přestávce jsme roznášeli valentýnskou poštu do 6.A a do 6.B.

Tom Purkert/Tom Holubec

Valentýn ve škole jsme připravili v tělocvičně s paní učitelkou Cecílii Kissovou, den předem.

Všechno jsme si donesli do tělocvičny a začali jsme zdobit. Pověsily jsme po stěnách srdíčka, a nachystaly aktivity. Druhy aktivit byly házení šípů do krabice, přetahování, valentýnský tělocvik, hudba v srdci, florbal, valentýnské tvoření, kuželky a jako poslední foto koutek dohromady jsme měli osm aktivit. Chystali jsme to asi dvě a půl hodiny.

• Co se ti Déňo líbilo/nelíbilo?

Mě se asi nejvíc líbilo tvoření s dětmi a že jsme se nemuseli učit.

A nelíbilo se my jak ty malí byli drzí. Jinak to bylo dobrý.

• Co se ti Naty líbilo/nelíbilo?

Mě se nejvíc líbilo jak jsme na konci s dětmi tancovaly a hlavně jak se jim u nás líbilo.

A nelíbilo se my jak nám pořád u vytváření docházeli ty barevný papíry a jak nám tam nechávali nepořádek.

• Jinak to bylo super povedli se  všechny aktivity jak byli vyrobený a vymyšlený byli jsme rádi že nám je nerozbili.

Bylo super že se mohli všichni z prvního stupně zůčasnit.

Denisa vicencová/ Natalia Fiedlerová

Valentýn začal, a my jsme začali s přípravami, slavili jsme ho totiž o den později. Sešli jsme se s paní učitelkou v tělocvičně už ve 3. Hodiny odpoledne. Šli jsme nahoru do výtvarny pro věci a pak dolů do tělocvičny. Vzali jsme krabice s tkalouny, srdíčka, vyrábění, výkresy, fixy a ještě mnoho věcí. Z krabice jsme vyndali dlouhé tkalouny se srdci. Pověsili jsme je z vrchu na bok a z boku na vrch. Byli jsme tam až do 5. hodin. Chystali jsme hry a stoly. Na stoly jsme dali všechno vyrábění a předlohy. Všechno jsme to nachystali, myslím, že se to povedlo. Snažili jsme se, aby to bylo co nejhezčí a aby se to líbilo i nejmladším. Ale nejlépe se nám povedla výzdoba a ani foto koutek nevypadal špatně. Líbilo se nám, jak hezky spolupracovala 1. Třída, ale ani ostatní děti se nechovali špatně. Také se nám líbilo, jak děti spolupracovali u přetahování, přetáhli i kluky z naší třídy. Také se nám líbilo roznášení valentýnek, byla to sranda. Myslím, že to bylo všechno pěkné. Všechno se nám to líbilo.

Týna Koutná

Valentýn ve škole

Na přípravě Valentýna byla z nás dvou Laura, Káťa se nemohla zúčastnit kvůli autobusu. Na přípravě jich bylo z naší třídy 7 a přišel jim pomoct i syn paní učitelky Kissové .  Na přípravu měli 2 hodiny a všechno krásně stihly. 15. února jsme se sešli o půl osmé v tělocvičně, kde už to bylo parádně připravené. Paní učitelka Kissoává přivezla svůj velký reproduktor. Takže tam už od půl osmé byl rámus. Po půl osmé k nám přišla třetí třída.  Náš starosta třídy třídu uvítal krátkým přednesem a  šli plnit aktivity. Když odešli měli jsme měli jsme desetiminutovou přestávku, Po té k nám přišli páťáci, obě třídy dohromady. To byl zvěřinec. Ale přežili jsme to. Poté přišli čtvrťáci , kteří byli moc šikovní. Po přestávce k nám přišli prvňáčci, kterým jsme museli hodně pomáhat. A jako poslední k nám přišli druháci. Kteří nám rozebrali balónky. O velké přestávce jsem roznášeli Valentýnskou poštu. Bylo to moc super.

Laura Kubíčková a Káťa Naiserová

7.třída

VALENTÝN

Valentýn jsem si hrozně moc užila.Zábava tam byla nejlepší. Bylo sedm stanovišť. Já jsem měla hudbu v srdci. Ostatní měli třeba šípy do srdce, tělocvik s valentýnem, přetahování, vyrábění a další. Vážně jsem si to moc užila. Bylo to super. Chtěla bych si to zopakovat.

Natalie Malinová