Sportovní úspěchy naší školy

Tento školní rok jsme naši školu již úspěšně reprezentovali v mnoha sportovních akcích- ve florbale, malé kopané, stolním tenisu, v běhu. Všem zúčastněným žákům patří dík za jejich zájem o reprezentaci školy.

Nejmladší žáci z 3.-5. tříd reprezentovali školu v okresním kole ve florbale na turnaji ČEPS v Postřelmově. Obsadili krásné 2. místo a postup jim unikl pouze o jedinou branku. Velká pochvala za týmový výkon patří celému družstvu ve složení  D.Lakomý, M. Mareš, D. Jurenka, V. Kašpar, M. Minář, V. Kubíčková a J. Žerníček.

Ostatní soutěže prvního stupně nás teprve čekají v dalším průběhu školního roku – vybíjená, přehazovaná, florbal, štafetový pohár, atletika atd..

V kategorii 6.-9. tříd byla termínová listina v prvním pololetí mnohem pestřejší. Jeli jsme například s fotbalovým družstvem do Zábřeha, kde jsme se na místním stadionu zúčastnili turnaje starších žáků v malé kopané. Šance byly, ale k jejich proměnění chybělo trochu toho sportovního štěstí.Ale i tak jsme neodcházeli s hlavami svěšenými dolů.

O pár týdnů později jsme si cestu do Zábřeha zopakovali, tentokrát na turnaj ve florbale pro 8.-9. třídu na ZŠ B. Němcové. Chyběl nám kousek, abychom postoupili do okresního kola. Obsadili jsme nakonec 3.místo a skončili tak těsně za postupem.

Mladší žáci z 6.-7. třídy již také vyjeli na svůj okrskový turnaj do Zábřeha na 4. ZŠ. Turnaj byl velmi vyrovnaný a nakonec jsme na skóre obsadili 3. místo-opět těsně za postupem o dvě branky, ale nevadí.

Ze všeho nejlepší byl stolní tenis. Tam se nám velmi dařilo. Devátého října jsme vyhráli okresní kolo v Šumperku v nejstarší kategorii chlapců i dívek. Družstva ve složení D. Haltmar, T. Purkert, J. Mareš, J. Kocián a P. Pospíšilová, M. Haltmarová postoupila do krajského kola v Přerově.  Mladší děvčata K. Koutná a D. Ščučkováv okresním kole přidala k tomuto úspěchu ještě pěkné třetí místo ve své kategorii.

10.12.2019 výprava s odhodláním vyrazila bojovat o každý míček do Přerova.  Oba týmy nakonec opět vyhrály apostoupily do republikového kola. VELKÁ GRATULACE za předvedené výkony.

I na druhém stupni nás ještě čeká několik soutěží. V současné době začíná zimní přestávka, kterou školy věnují zimním radovánkám a lyžařským kurzům.

D.Haltmar, T. Purkert, J. Kocián, J. Mareš, M. Hřebíčková