Sportovní den

Sportovní den pro ZŠ a MŠ Štíty pod taktovkou TJ SOKOL ŠTÍTY a SRPŠ Štíty

Dovolte pár slovíček ke včerejšímu dopoledni na hřišti ve Štítech konaného lidmi ze SRPŠ Štíty a TJ SOKOL ŠTÍTY, která nejsou myšlená jako chvástání, ale naopak jako poděkování všem, kteří si ukrojili ze svého času a přišli dětem pomoci zjistit, že se dá bavit a strávit chvilku na čerstvém vzduchu i bez tabletů, mobilů či Xboxů ….

Při příležitosti ukončení školního roku 2019/20 jsme rozhýbali děti 1. až 5. ročníku ZŠ Štíty krátkou praktickou ukázkou sportovních oddílů naší TJ s přídavkem dalších sportů:

–          Stolní tenis (2 stoly)

–          Tenis (2 kurty)

–          Kopaná (2 minihřiště)

–          Cvičení pro všechny

–          Přednáška o zdravé stravě

–          Basketbal

–          Florbal

Celkem 80 žáků v sedmi dětských skupinách do 15ti  lidí prošlo všemi disciplínami. K dispozici měli bezednou limču, nadýchané sýrové bagetky se šunkou, rajčetem a salátem, banány, oplatky a hrstku suvenýrů k tomu.

Myslím si, že Sportovní den se zdařil a když ani pan ředitel školy či starosta města neshledali nic, co by se dalo zlepšit, můžeme se poplácat po ramenech a říkat včerejšku třeba „nultý ročník“.

DĚKUJI všem dospělákům a dorostencům za pomoc a za upřímný přístup k dobré věci a také za to, že při oslovení a požádání o aktivní účast mne netrápili poznámkami, jako nevím, neumím, co když bude pršet apod.!!

A proč nebýt konkrétní, tady jsou:

–          Matěj Drlík

–          Marcela Hřebíčková,

–          Cecilie Kissová

–          Radek Sedláček

–          Tomáš Doležal

–          Petr Altman

–          Viktorie Kubíčková

–          Jan Žerníček

–          Lucie Kreuzigerová

–          Martina Hudousková

–          Ilona Haasová

–          Silva Kovářová

–          Michaela Johnová

–          Kateřina Naiserová

–          Pavel Hrdina

A nášupem akce je seznam cca 25 nových děvčat a chlapců, kteří se v některém z představených sportů zhlédli a začnou trénovat a reprezentovat v krátkém čase naše městečko Štíty, které si to rozhodně zaslouží !!

Oldřich Kotraš

TJ SOKOL ŠTÍTY, spolek