Školní běžecké závody

Po mnoha letech jsme se vrátili k tradici školních běžeckých závodů a za krásného počasí jsme ve středu 17. října uspořádali společně s p. Petrem Žerníčkem a za podpory firmy ZK Žerníček Kovovýroba  závod „Běhej se školou 2018“.   V parku byly vytyčeny trasy od 250 m po 1500 m podle věkových kategorií.  Dětským závodníkům přišel předat něco ze svých bohatých zkušeností výborný štítecký sportovec pan František Tempír.  V 8.30 vyrazili na trať první závodníci a soutěžilo se celé dopoledne, celkem běželo 224 soutěžících.  Kdo zrovna neběžel, povzbuzoval své spolužáky.  Potěšitelné je, že všichni mladší a drtivá většina starších žáků přistoupila k závodu s odhodláním a naplno. Naším cílem je přimět děti k aktivnímu pohybu a z průběhu závodu je zřejmé, že to jde. Po odběhnutí poslední soutěžní kategorie  jsme celý závod vyhodnotili. První tři v každé kategorii si vystoupili na stupně vítězů a obdrželi medaili. Vítězem je však každý žák, který se zúčastnil a doběhl do cíle. Příští rok se v parku na závodech „Běhej se školou 2019“ sejdeme zase.

Výsledková listina