Recitační soutěž

Dne 19. února se konala recitační soutěž, která byla výjimečnou záležitostí. Na začátku se všichni sešli u učebny cizích jazyků a uvaděč zahájil soutěž. Naši porotci, kterými nebyl nikdo jiný než zástupkyně devátého ročníku, rozhodovali, jak ohodnotit naše čtyři soutěžící. Předtím ale předvedla Anička Haasová a Maruška Paternová úryvky ze svých knížek a pak se začalo soutěžit. Zajímavé bylo, že soutěžící zastupovali všechny třídy druhého stupně. Nesmíme také zapomenout na dvě významné porotkyně, kterými byly naše paní učitelky Petra Kristková a Jitka Jílková. Ty se zapojily při hlasování, kdo vyhraje první místo. Po recitaci se slečny, které recitovaly, dozvěděly názor porotců a poté se šlo na vyhodnocení, které dopadlo takto: 3. místo obsadily dvě žákyně Melánie Davidová a Kateřina Naiserová. Stříbrná byla Mariana Minářová a 1. místo po zásluze získala Valentýna Koutná. Všechny si odnesly sladké odměny a Valča s Mariánkou s postupují do okrskového kola v Šumperku. Tímto ještě jednou gratulujeme k postupu a blahopřejeme i všem zúčastněným. Já osobně si myslím, že soutěž byla super a doufám, že se líbila i všem soutěžícím.

Za všechny účastníky moderátorka Michaela Hejlová