Prvotní informace k návratu dětí z MŠ a žáků ZŠ od pondělí 12.4.2021

Vážení rodiče, milí žáci,

dle aktuálních informací MŠMT se od pondělí 12.4.2021 budou moci do školy k prezenční formě výuky vrátit pouze PŘEDŠKOLÁCI MŠ, kteří budou v odděleních max. do 15 dětí a ŽÁCI I.STUPNĚ ZŠ. Žáci tříd I. stupně se však budou po týdnu střídat v tzv. rotační výuce = jeden týden polovina tříd I. stupně prezenčně ve škole a další týden pro tyto třídy distanční výuka doma. Všichni žáci II. stupně budou pokračovat v distanční formě výuky z domova.

Předškoláci MŠ i žáci I. stupně ZŠ by měli být testovány antigenními testy (= neinvazivní testování = začátek nosu, bezbolestné) 2xtýdně, a to ve škole buďto formou samotestování či třídními učiteli, prozatím není dle MŠMT jasná informace. Rodiče dle zájmu by mohli být u testování dětí přítomni. Po celou dobu pobytu v MŠ i v ZŠ budou děti i žáci I. stupně muset nosit chirurgickou roušku. ŠD by měla být v provozu od 6:00 do 16:00 hod, ale žáci budou rozděleni dle svých tříd. Školní jídelna bude pro žáky v prezenční formě výuky také v provozu za zvýšených hygienických opatření. Kritéria odebírání obědů do nosičů pro žáky v distanční výuce z domova budou včas umístěny na webu školy.

Bohužel tyto informace z MŠMT ještě nejsou konečné a vše se může do 12.4.2021 ještě pozměnit. O všech změnách Vás budu včas informovat na webu školy, prosím o důsledné sledování aktuálních informací na webu školy. Děkuji.

Od čtvrtka 1.4.2021 do pondělí 5.4.2021 mají žáci ZŠ VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY, v tyto dny nemají žáci nárok na oběd a ŠJ bude uzavřena. Distanční výuka v době velikonočních prázdnin probíhat nebude. Distanční výuka pro žáky ZŠ bude opět probíhat od úterý 6.4.2021.

Děkuji Vám všem za spolupráci a přeji Vám pěkné a klidné VELIKONOCE.

Mgr. Ilona Haasová, ředitelka školy