Základní škola Štíty

Podzimní barvení v 1. třídě

Podzimní barvení v 1. třídě – projektový den

 

31. říjen 2013 byl pro prvňáčky neobyčejný podzimní den. Výuka totiž probíhala netradičně.

Ráno jsme se sešli v podzimních převlecích – někdo se převlékl za skřítka,  někdo za vílu, někdo se převtělil do halloweenské dýně, mrkve, či jiné zeleniny. Byl mezi námi i drak nebo muchomůrka.  Všichni jsme  měli ale společné to, že jsme byli sladěni do podzimních barev.

Po celé dopoledne jsme plnili různé úkoly  a aktivity, při kterých jsme se učili spolupracovat, být tvořiví, naslouchat ostatním, komunikovat  verbálně i beze slov.

Dětem  se nejvíce líbily hry na rozvíjení smyslů- ochutnávání zeleniny, rozeznávání zeleniny pomocí hmatu a její následné popisování. Velký úspěch měly také hry na rozvíjení komunikačních dovedností-  předvádění nálad, pocitů.

Dostalo se i na zábavnou formu matematiky ( počítání s podzimními přírodninami), českého jazyka (hádanky s podzimní tematikou, skládání slov z kaštanů) a předmětu Život kolem nás.

Podzimní dopoledne jsme zakončili vytvořením velkého  stromu z listí a plodů. Každý přiložil ruku k dílu a myslím , že výsledná práce se nám podařila a ozdobí naši třídu po zbytek podzimu.

 

Mgr. Kateřina Mervartová

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA