Základní škola Štíty

Návštěva knihovny

Návštěva knihovny

Konečně nám opravili naši knihovnu ve Štítech. Tak proč ji neomrknout, že? Proto napadlo paní učitelku Kristkovou, že by tento mini výlet byl hezkým ozvláštněním hodiny Semináře z českého jazyka. Vydali jsme se tedy druhou hodinu v pátek 19. května do zbrusu nové knihovny. Když jsme dorazili, vřele nás přivítala paní knihovnice Květa Lakomá a nabídla nám osvěžující vodu s citronem a mátou. Usedli jsme za stůl plný zajímavých a dobrodružných knih. Každý si jednu vybral a kdo chtěl, mohl z knihy pár vět přečíst nahlas. Někdo se do knihy ponořil a nemohl se odtrhnout. Nakonec si každý vyplnil malou tajenku a výherce čekala odměna. Tento „výletík“ jsme zakončili malou zastávkou v cukrárně U Hladíků a kdo chtěl, dal si zmrzku nebo zákusek, což byla sladká tečka na konec.

Anežka Poláchová

 

Již opravdu dlouho jsem nebyl na náměstí, naposledy asi když jsem odešel z bytu. Se skupinkou nadějnějších lidí z naší třídy jsme se šli podívat do městské knihovny. Interiéry byly pěkné, klenby také, ale ta křiklavě oranžová opravdu bila do očí. Pani knihovnice nám nabídla vodu s citronem a mátou … Ale což, bylo to zadarmo. Asi bych tomu již nic nevytknul. Museli jsme předvést paní knihovnici, že v 9. řídě umíme číst. Někteří to teda nedokázali, buď se styděli, anebo je to nikdo nenaučil a nechtěli se cítit trapně. Nakonec jsme dostali kvíz ohledně Fantasy. Vyhrála to Pavla, takže to bylo určitě podplacené ;). Po cestě zpět ti, co měli peníze na autobus, tak si raději koupili zmrzlinu, jak se pak dostali domů? To netuším, není to moje věc. Došli jsme skoro všichni v pořádku.

Martin Matyáš

 

Člověk by si řekl, že hodina Semináře z českého jazyka může být jen nuda, že ano? Ale tentokrát to bylo jiné. S naší malou skupinkou lidí s minimálním IQ 76 a výše jsme se totiž vydali do knihovny. Cesta byla dlouhá a únavná, protože vedla do mírného kopečku. Chvílemi jsem měl pocit, že to dál nezvládnu, ale hrdinně každý z nás pokračoval dál i přes velkou únavu a několik schodů. Konečně jsme všichni dorazili do knihovny, která byla mimochodem moc pěkně zařízena. Vřele nás uvítala knihovnice a nabídla nám něco k pití. Díky bohu, po této vyčerpávají cestě plné strastí a nebezpečí to byla vítaná změna. Poté nás donutili číst různé fantasy knihy a to nebyli v tabletu nebo na počítači, ALE BYLY NAPSANÉ. No nějak jsme toto zvládli, i když nechápu, jak jsme všichni z tohoto vyvázli živí. Nakonec jsme dělali test o fantasy, který byl hned na první pohled zmanipulovaný, protože ho vyhrála Pavla a né já. Nakonec jsme vše završili zmrzlinou, na kterou jsem ale neměl, protože jsem socka.

Alex Dolníček

 

Hodina semináře českého jazyka mě moc nebaví, ale dnes se to hezky vydařilo. Já a skupinka mých spolužáků spolu s paní učitelkou Kristkovou jsme si udělali hezkou hodinu v naší nové knihovně.

Velmi mne uchvátil interiér budovy, i paní z knihovny je velmi příjemná žena. Zpočátku jsem byla nervózní, co se bude dít. Každého z nás zaujala nějaká kniha různých žánrů. Také jsme z knih četli, ale já se styděla, a tak jsem číst odmítla. Jelikož čtyřicet pět minut uběhne rychle, moc jsme v knihovně nepobyli. Velmi vydařená hodina a zajímavá, alespoň pro mě.

Pája Horváthová