Návštěva knihovny

Konečně nám opravili naši knihovnu ve Štítech. Tak proč ji neomrknout, že? Proto napadlo paní učitelku Kristkovou, že by tento mini výlet byl hezkým ozvláštněním hodiny Semináře z českého jazyka. Vydali jsme se tedy druhou hodinu v pátek 19. května do zbrusu nové knihovny. Když jsme dorazili, vřele nás přivítala paní knihovnice Květa Lakomá a nabídla nám osvěžující vodu s citronem a mátou. Usedli jsme za stůl plný zajímavých a dobrodružných knih. Každý si jednu vybral a kdo chtěl, mohl z knihy pár vět přečíst nahlas. Někdo se do knihy ponořil a nemohl se odtrhnout. Nakonec si každý vyplnil malou tajenku a výherce čekala odměna. Tento „výletík“ jsme zakončili malou zastávkou v cukrárně U Hladíků a kdo chtěl, dal si zmrzku nebo zákusek, což byla sladká tečka na konec.

Anežka Poláchová

Již opravdu dlouho jsem nebyl na náměstí, naposledy asi když jsem odešel z bytu. Se skupinkou nadějnějších lidí z naší třídy jsme se šli podívat do městské knihovny. Interiéry byly pěkné, klenby také, ale ta křiklavě oranžová opravdu bila do očí. Pani knihovnice nám nabídla vodu s citronem a mátou … Ale což, bylo to zadarmo. Asi bych tomu již nic nevytknul. Museli jsme předvést paní knihovnici, že v 9. řídě umíme číst. Někteří to teda nedokázali, buď se styděli, anebo je to nikdo nenaučil a nechtěli se cítit trapně. Nakonec jsme dostali kvíz ohledně Fantasy. Vyhrála to Pavla, takže to bylo určitě podplacené ;). Po cestě zpět ti, co měli peníze na autobus, tak si raději koupili zmrzlinu, jak se pak dostali domů? To netuším, není to moje věc. Došli jsme skoro všichni v pořádku.

Martin Matyáš

Člověk by si řekl, že hodina Semináře z českého jazyka může být jen nuda, že ano? Ale tentokrát to bylo jiné. S naší malou skupinkou lidí s minimálním IQ 76 a výše jsme se totiž vydali do knihovny. Cesta byla dlouhá a únavná, protože vedla do mírného kopečku. Chvílemi jsem měl pocit, že to dál nezvládnu, ale hrdinně každý z nás pokračoval dál i přes velkou únavu a několik schodů. Konečně jsme všichni dorazili do knihovny, která byla mimochodem moc pěkně zařízena. Vřele nás uvítala knihovnice a nabídla nám něco k pití. Díky bohu, po této vyčerpávají cestě plné strastí a nebezpečí to byla vítaná změna. Poté nás donutili číst různé fantasy knihy a to nebyli v tabletu nebo na počítači, ALE BYLY NAPSANÉ. No nějak jsme toto zvládli, i když nechápu, jak jsme všichni z tohoto vyvázli živí. Nakonec jsme dělali test o fantasy, který byl hned na první pohled zmanipulovaný, protože ho vyhrála Pavla a né já. Nakonec jsme vše završili zmrzlinou, na kterou jsem ale neměl, protože jsem socka.

Alex Dolníček

Hodina semináře českého jazyka mě moc nebaví, ale dnes se to hezky vydařilo. Já a skupinka mých spolužáků spolu s paní učitelkou Kristkovou jsme si udělali hezkou hodinu v naší nové knihovně.

Velmi mne uchvátil interiér budovy, i paní z knihovny je velmi příjemná žena. Zpočátku jsem byla nervózní, co se bude dít. Každého z nás zaujala nějaká kniha různých žánrů. Také jsme z knih četli, ale já se styděla, a tak jsem číst odmítla. Jelikož čtyřicet pět minut uběhne rychle, moc jsme v knihovně nepobyli. Velmi vydařená hodina a zajímavá, alespoň pro mě.

Pája Horváthová