My deváťáci,myslíme na ostatní a pomáháme – Liga proti rakovině

Český den proti rakovině

(a ještě k tomu ve Štítech)

„Dobrý den, dneska je Český den proti rakovině, nechcete si koupit kytičku na podporu onkologicky nemocných?“, „otravovalo“ v úterý 30. září deset deváťáků Štítecký lid.

Teď nejspíš všichni přemýšlíte, jak se tak říká „o co go“ a o jaké rostlině je řeč? Určitě si však všichni vzpomenete na odznáček ve tvaru měsíčku lékařského, se stuhou pro letošní rok zelené barvy, která se prodávala nejen u nás ve škole, ale dokonce i v celých Štítech. Měla jsem tu čest být jedním z těch deseti, kteří chodili po náměstí ve žlutých tričkách s kytičkami v tašce.

Milí Štíťáci, kluci, holky, paní učitelky i páni učitelové, musím vás všechny pochválit. Našlo se totiž málo z vás, kteří by si tento vkusný módní doplněk (který mimochodem i pomáhá), nekoupili. Většině z vás se povedlo sesumírovat dostatečný počet „drobných“. Těch pár lidí, kteří si „nás najdou až si rozmění“ si nás opravdu našlo. Byli tu i tací, kteří „koupí ještě babičce“, přestože už měli jednu kytičku od Toma a Vikči. Dokonce i ta nedůvěřivá paní, které musel Matěj ukazovat průkazku oprávnění k prodeji připnutou na tričku si svůj měsíček nakonec koupila.

Co se Míši, Dominika, Viki, Tomáše, Laury, Rosti, Natky, Vojty, Matěje a mé maličkosti týče, máme radost, že jsme mohli alespoň drobátko pomoct, možná jsme si i odnesli něco do života a v každém případě jsme si tento den užili.

Michaela Johnová, 9.třída, ZŠ a MŠ Štíty