Mikuláš

Mikulášská nadílka v naší škole v podání žáků 9. ročníků

Na Mikuláše se těšíme všichni, děti i dospělí. Před večerní nadílkou, která (téměř) každého čekala doma, byla i Mikulášská nadílka u nás ve škole.

Tento rok se škola čerty a anděly jen rojila…Po budově „řádila“ parta pekelníků s dobrotivým Mikulášem  a krásnými andělíčky.

Nejvíce se, jako vždy, těšily na mikulášské dopoledne děti z 1. stupně. Mikuláš měl pro žáčky každé třídy připravena malá překvapení v podobě sladkostí a ta potom hodní andělé dětem rozdávali.

Nebylo to ale zas tak jednoduché – v každé třídě četl Mikuláš z Knihy hříchů, kdo nejvíc zlobil, nenosil úkoly, zaspával, a podle toho museli hříšníci nejdříve zazpívat písničku nebo zarecitovat básničku, aby si nadílku zasloužili. Mikuláš byl ale spravedlivý, pochválil hodné a nejhodnější žáky a ti dostali nadílku od andělů jako první. Většina tříd pak jako jeden muž zazpívala Mikuláši pěknou vánoční koledu a byla pochválena.

Mikuláš nezapomněl ani na děti v mateřské školce, které se sice maličko bály, ale vše zvládly na jedničku a byly odměněny sladkostmi.

Všichni jsme si letošní Mikulášskou užili.

Mikuláši, tak za rok znova opět na shledanou!

Deváťáci

A zde je pár postřehů, jak Mikulášskou nadílku viděli žáci čtvrtého ročníku:

TAK NEZAPOMEŇTE

Líbilo se nám, jak nás dnes čerti ve třídě zmalovali.

Sebrali pytel a strčili do něj Dádu, který vypadal jako černoušek Bubu.

Bylo to suuuuper – hustý!!

Byli srandovní, když ho nesli v tom pytli.

Jak lezl z pytle ven, připadal nám jako housenka.

Všechny hříšníky z naší třídy jsme vysvobodili společnou písničkou, za kterou nám Anděl nabídl bonbóny z košíčku.

SLÍBILI JSME MIKULÁŠOVI:

Už nikdy nebudeme zlobit a budeme lépe a pilněji pracovat, abychom nemuseli sloužit v pekle!!!!!!!

Čtvrťáci