Lanové centrum Olomouc „Nebe a voda“ – 11.6.2015

Dne 11. 6. jedeme na výlet do LC Olomouc autobusem od školy.  Odjezd je v  7:30.  Dopoledne nás čeká zdolávání individuálních a skupinových lanových překážek pod vedením zkušených instruktorů.  Po lanech se každý posílí vlastní svačinou a přejedeme autobusem do Chomoutova – nástupní stanice odpolední jízdy na raftech.  Předpokládaný konec programu je v 16:00. Příjezd do Štítů do 18:00. Po příjezdu do Štítů končí nad dětmi pedagogický dozor.  Pokud někdo z dětí bude vystupovat dříve, je nutné uvést místo výstupu na návratce.

Nebudeme nikde skákat do vody a nebudeme se koupat. Děti se možná namočí při nastupování a vystupování z raftů a jejich úklidu na konci jízdy.  Jeden den vydrží bez vykoupání i za teplého počasí.

Co si vzít s sebou na program?

Nejvhodnější na lezení je sportovní oblečení a pevná sportovní obuv (tenisky, botasky), doporučujeme trička s krátkým rukávem, popř. mikinu (nejsou vhodná tílka kvůli úvazku), kraťasy, pokrývku hlavy, gumička na dlouhé vlasy, sluneční brýle, cyklistické rukavice. Převléknout se můžeme v LC v uzamykatelných šatnách.

•  Není vhodné s sebou brát cenné věci.

Na raftovou část je nutné si vzít oblečení podle aktuálního počasí, které se může namočit či zašpinit (může být oblečení z lezení). Důležitá je obuv, která se může určitě namočit (staré tenisky, botasky, sandále, boty do vody, cvičky apod. – ne žabky, nazouváky !!! nedrží na noze).

Instruktoři děti před začátkem plavby seznámí s výzbrojí, naučí je základy pádlování, řízení raftu a vysvětlí, jak si počínat na vodě. Poté ve skupinkách po 6 – 8 lidech nasedáme do raftů a sjíždíme. Jedná se o nenáročný výlet krásnou přírodou Litovelského  Pomoraví. Po celou dobu plavby putujeme po klidné, meandrující řece obtížnosti WW I, která je vhodná i pro úplné začátečníky, kteří nemají s raftingem žádné  zkušenosti.

• Věci, které nebudeme během plavby potřebovat, nám sveze doprovodné vozidlo do místa dojezdu –  do loděnice SK UP Olomouc (vedle lanového centra).

Z  LC můžeme odcházet již v oblečení na rafty, abychom se dvakrát nepřevlékali. Převléci se můžeme také na místě v autobusu. WC je v lanovém centru a jinak v přírodě.

Nezapomeň:

kartičku pojišťovny, oblečení a obuv na lezení a na vodu (může být stejné), boty se určitě namočí, cyklistické rukavice, pokrývku hlavy, gumičku na dlouhé vlasy, krém na opalování, dostatek jídla a pití na celý den, peníze pro vlastní potřebu. Nepočítejte s nákupy, raději všechno už ráno sebou v batohu – časový program je dost našlapaný. Doufám, že nám vyjde počasí a výlet si užijeme.

Pokud má dítě závratě z výšek, popř. jiné zdravotní obtíže, které mu nedovolují lezení ve výškách, hradí pouze raftovou část a dopravu. Dítě, které bude vyloučeno z činnosti za nedodržení pravidel chování a bezpečnosti, nemá nárok na vrácení peněz! Na akci platí veškerá ustanovení školního řádu.

CENA PROGRAMU „NEBE A VODA“  JE 380,– Kč (lana 165,–, rafty 215,–) + doprava cca 130,– Kč.

VŠICHNI ŽÁCI MUSÍ MÍT DO AUTOBUSU SUCHÉ OBLEČENÍ!!!