Exkurze v Pičíně (skřítci)

Exkurze v Pičíně

(skřítci)

Dne 27. 10. 2015 jsme jeli do Pičína podívat se na Pohádkovou zemi. Odjezd byl v 06:50 od školy.

Jely třídy 7. A a 7. B a pár žáků z 8. třídy. Po dlouhé cestě jsme dojeli do Prahy. Osmáci vystoupili v Praze, kde měli svůj program, a my jsme pokračovali dál.

V Pičíně jsme vystoupili u Pohádkové země. Vstoupili jsme do domu, kde nás očekávala paní Vítězslava Klimtová. Paní Vítězslava Klimtová nám vyprávěla, jak se se skřítky seznámila a odpověděla nám na tyto otázky:

-Kde skřítci bydlí? Co rádi jí? Jak se s nimi dorozumívat atd. Dozvěděli jsme se i pár zajímavých věcí, např.:

-že paní Klimtová je spisovatelka

-že pokud chceme vidět skřítky, musíme se pořádně a pečlivě dívat

-že existují skřítci různých druhů a pojmenování např.:              Třešnička, Zášupšák, Vrzálek, Hřibáč Houbový a Dědeček palouku…

-že napsala knihy např: Lexikon 4, Lexikon 3 strašidla skřítci a víly, Lexikon Houbových skřítků a Domácí Diblíci.

V domě paní Vítězslavy byla spousta skřítků. Všichni skřítci byli krásně vypracovaní. U domu byla velká zahrada s dalšími skřítky i domečky. Byl tam velký drak a tři malí dráčci s dudlíky na krku. Bylo to pěkné a zajímavé.

Na zpáteční cestě jsme se stavili v Praze pro 8. třídu. U Hradce Králové jsme byli v Mc Donaldu. Po příjezdu do Štítů byli všichni unavení. Přijeli jsme v 19.30. Už se těšíme na další exkurzi.

Kristýna Kovářová a Tereza Daňková