DEN V POHYBU 6.6.2017

DEN V POHYBU

V úterý 6. 6. 2017 jsme přivítali na hřišti ve Štítech několikanásobného mistra světa na vysokém kole Josefa Zimovčáka s jeho pelotonem. Starosta Štítů předal jeho nadačnímu fondu na podporu onkologicky nemocných dětí  finanční dar v hodnotě 20 tisíc korun.  U této příležitosti byla uspořádána akce Den v pohybu, jejíž  součástí byl cyklistický závod pro děti  a soutěže Městského evropského informačního střediska.

Školní děti byly opravdu v duchu názvu akce celý den v pohybu. Na hřišti proběhl cyklistický závod Rampušáček 2017 pro děti z mateřské školy a žáky I. stupně základní školy. V pěti věkových kategoriích se ho zúčastnilo na 100 závodníků nejen ze štítecké školy, ale dorazil i velký počet startujících ze škol v Jedlí a Písařově. Všichni závodníci získali pamětní medaili. Ti nejrychlejší, kteří se dostali svým výkonem na stupně vítězů, obdrželi i hodnotné ceny, které se jim pro pokračování v cyklistice budou hodit.

Starší žáci absolvovali poutavý soutěžní program v kulturním domě s tematikou života v různých evropských zemích. Pohybové aktivity si pak bohatě užili při tzv. „Výstupu na Mount Everest“, tj. zdolání výšky 8848m na schodech naší školní budovy.