Den učitelů

Den učitelů – 28. březen

Ani v letošním roce nezapomněly děti z druhé třídy na svátek všech učitelů. Pečlivě se na něj připravovaly několik týdnů. Ve vyučování se dozvěděly,  proč  se tento svátek slaví  28. března.  Povídaly  si o tom, jak by to ve školách asi vypadalo, nebýt odkazu J. A Komenského.

Děti se snažily pochopit  důležitost všech povolání, přijít na jejich výhody i nevýhody.  Učily se vážit si práce všech lidí.

Nejvíce žáky bavila příprava dárečků pro paní učitelky. S pomocí rodičů vyrobily děti krásné kytičky z papíru, (za což moc děkuji), v hodinách Vpč  připravily děti přáníčka a ozdobné kolíčky.  Spoustu legrace jsme si pak užili při nácviku zpívaného přání a při „rozdělování ,  kdo půjde komu přát.“    Bitvu o pana ředitele nakonec vyhrál Matýsek, protože vyrobil „maxikytku“.

Sice s velkou trémou, ale s radostí nakonec  děti zvládly popřát paním učitelkám v ZŠ i v MŠ.

K. Mervartová

Naše písnička:

„Učitel, učitel, je trochu myslitel.

Musí učit děti, počítat do pěti

a také číst a psát.

Učitel, učitel, je pro žáky přítel.

Někdy jim poradí, někdy je pohladí,

když mají špatný den.

Učitel, učitel, je taky krotitel.

Zvládnout třídu žáků, malých darebáků,

to je na blázinec.

Proto,  paní učitelky,  přejeme Vám mnoho sil,

abyste to všechno zvládly, užily si hezkých chvil.

Učitelské povolání není sice lehká věc,

ale když ho rády máte, odmění  Vás jistě nakonec.“

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????