Den otevřených dveří 6. 6. 2017

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Štíty

Dne 6. 6. 2017 se na základní škole konal Den otevřených dveří. Návštěvníci naší školy mohli nahlédnout do jednotlivých tříd. Školu navštívilo i několik bývalých žáků, kteří si zavzpomínali a porovnali podmínky, za kterých se učili tenkrát a za kterých se učí dnešní děti.

Škola se od února 2017 zapojila do projektu: „Rodilý mluvčí do škol – podpora aktivní výuky cizích jazyků“, v jehož rámci se školou spolupracuje Mgr. Cameron Michael Ramsey. Žáci mají vyučovací hodiny s tímto pedagogem opravdu rádi, což se projevilo i v ukázkových hodinách s rodilým mluvčím. Kromě angličtiny se na naší škole učí i němčina a ve spojení s češtinou proběhla ukázková hodina metodou CLIL. Dále se mohli návštěvníci podívat na ukázkovou hodinu jógy, módní přehlídku a vystoupení tanečního kroužku. Zároveň probíhala v jedné z učeben soutěž v elektrotechnice. Po celé odpoledne byly vystaveny výrobky z technického vzdělávání a ukázky 3D tisku. Kroužek keramiky se prezentoval v nové keramické dílně. Učebny byly vyzdobeny pracemi žáků.