ČTENÍ PRVŇÁČKŮM

V pátek 24.10.2019 jsme šli číst pohádku Krteček a autíčko do první třídy. Jako první jsme prvňákům rozdali kartičky s obrázky, podle kterých si pak ve třídě našli  svoji obálku. V obálce děti našly rozstříhaný obrázek, který si poskládaly a nalepily na bílý papír. Když děti potřebovaly a chtěly, pomohli jsme jim.

Když prvňáčci dolepili obrázek, několik z nás deváťáků jsme začali číst pohádku o krtečkovi. Děti hezky poslouchaly.  Každý z nás přečetl dva odstavce, ale jen do půlky příběhu. K prvňákům se totiž chceme vrátit někdy koncem tohoto školního roku a děti nám příběh dočtou už samy.

Po dočtení jsme pro ně měli nachystanou ještě jednu aktivitu. Měli jsme pár obrázků, které děti měly poskládat popořadě, jak šel příběh. Děti obrázky poskládaly s naší pomocí. Nakonec jsme jim za odměnu rozdali lízátka s krtečkem.

Už se těšíme, až se k nim v květnu vrátíme.

Káťa Žerníčková, 9.A