Základní škola Štíty

Battlefield 2017

Battlefield 2017

Dne 16. května jsme se pět vybraných deváťáků a jeden osmák zúčastnili sportovně-dějepisné soutěže Battlefield 2017, která byla zaměřena na 2. sv.

Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Zábřehu, kde na nás čekala p. uč. Krňávková. Počkali jsme na vlak do Olomouce a poté jsme se vydali na cestu do Lanového centra Proud. Již po cestě jsme potkávali naše “nepřátele“.

Jak jsme tam došli, rozdělili nás do týmů a my čekali na pravidla soutěže. Celkem nás tam bylo 13 skupin po 6 =78 soutěžících. Během celého dopoledne jsme plnili různé překážky a lezli jsme ve výškách. Jako rozhodčí tam byli pánové z Československé obce legionářské, u kterých jsme psali test, uzlovali a přemýšleli. Aktivity byly zajímavé a bavily nás, jen ke konci jsme už byli unavení.

Nejlepší bylo naše umístění, všichni jsme čekali, že skončíme jako poslední, ale byli jsme velice překvapeni, když začali vyhlašovat: „A na třetím místě se s 26 400 body umístili žáci ze ZŠ a MŠ Štíty!“

Poté jsme spěchali na autobus do Šantovky, kde jsme měli dvouhodinový rozchod. Ale nejlepší byla cesta zpět domů, vlakem, kde kluci vymysleli pochod napříč vlakem. Celý den bylo krásné počasí a my si to pořádně užili a domů jsme se dostali celí, živí a zdraví!