Základní škola Štíty

Akce Den s Lesy ČR

Akce Den s Lesy ČR slovy žáků ze třídy 4.B  ZŠ Štíty

Zdravili jsme se: “ Lesu zdar“ místo “ Dobrý den“.

My cíl našli a dostali odměnu. Měli jsme také pití a opékali jsme buřty zdarma. Bylo to fajn a chtěla bych tam jet znova.

Martina

Moc se mi to tam líbilo a nikdy na to nezapomenu.

  Sima

Rozdělili jsme se do skupinek a museli jsme přibrat prvňáky.Stříleli jsme z pušky a luku. Opekli jsme si buřty a moc nám chutnalo. Viděli jsme  záchranářské psy ve výcviku. Byli to pan Čokoláda a Casino. Já jsem se schovala a pan Čokoláda mě musel hledat. Moc se mi tam líbilo.

Verča

Viděli jsme spoustu krásných věcí a mohli jsme si zasadit stromeček do kelímku. Na poslední disciplínu jsme nevěděli kam jít, ale nakonec jsme našli praporek. Celej den jsem si mnoho užila.  Kája

Byli tam: koňaři, včelaři, střelci, sokolník, budkař a pán se záchranářskými psy.

  Niky

Když jsme přijeli, byli  jsme na akci první. Byla nám zima, tak jsme se šli projít. Jak jsme se vrátili, bylo tam 7 dalších škol. Stezka nám šla dobře. To je asi vše, co bych vám chtěl sdělit.

 Lukáš

Tajenka vyšla strakapoud a dostali jsme dárek.

Kuba

Šli jsme se projít k Severomoravské chatě. Byl tam hezký výhled.

Dominik

Povídali jsme si o lese a mohli si pohladit koně. Byl to super zážitek.

Venda

V autobuse jsme psali fakt hustý básničky, šli jsme někam, pak jsme šli zpátky, nakonec jsme se rozdělili do skupin, bylo 8 stanovišť.

Dominik

Myslivci nám vysvětlovali chod lesa, jak se o něj starat a další zajímavosti. Bylo to velmi poučné. Sokolník nám pověděl hodně zajímavostí o dravcích.Také jsme se byli podívat u mineraloga. Ukázal nám spoustu různých kamenů i jak se rýžuje zlato a drahé kameny. Ještě jedna věc – za projití stezky jsme dostali sešity, které měly na obalech přírodní obrázky. BYLO TO SUPER!

Káťa

Bylo to úžasný. Nejvíc mě bavila ta trasa. Dostali jsme v cíli odměnu. Měli jsme zadarmo jídlo a pití. Bylo to fajn.

Verunka

Nejvíc mě bavily ty semínka, všechno jsme uhádli.

Kuba a Dan

 

Děkujeme organizátorům za příjemně a poučně strávený Den v lese a posíláme několik foto.

LESU ZDAR!