Valentýnská recitační soutěž

V hodině čtení jsme se dozvěděli, že se chystá recitační soutěž pro 4. a 5. ročník.
Každý se měl naučit báseň alespoň o pěti slokách. Za pár dnů na to se konalo třídní kolo. V páté třídě ze třiceti jedna žáků postoupilo osm: Lenka Lalíková, Michaela Poláchová, Eliška Pecháčková, Sára Hraničková, Natálie Skácelová, Gabriela Muniková, Nikol Matoušková a Michaela Hejlová. Ze čtvrťáků se podařilo postoupit sedmi žákům a to: Jiřímu Daňkovi, Nikole Šínové, Valentýně Koutné, Petře Šulové, Petře Valentové, Aleně Kudelkové a Kateřině Žerníčkové.

Valentýnské recitování začalo ve čtvrtek 5. 2. 2015 pátou vyučovací hodinu, kdy k nám zavítala 4. třída. Poté si paní učitelky rozdělily recitátory do dvou skupin: 4. třída a 5. třída. A tak se začalo chodit na scénu. Prvním odvážlivcem byl Jiří Daněk, jehož výkon byl hodně dobrý i vzhledem k tomu, že měl rýmu. Nejlepší výkon však předvedla Nikol Matoušková, které nás bude reprezentovat v okrskovém kole.

Dnešní recitační soutěž se mi moc líbila, i když jsem nepostoupila dál, ale za to postoupila moje kamarádka Nikol Matoušková: ,,Moc ti blahopřeji, Nikol.“

Chtěla bych moc poblahopřát těm, co se zúčastnili, takže čtvrťákům a také mým spolužačkám. Také bych chtěla poděkovat paní učitelce Kristkové a paní učitelce Špačkové za to, že usilovaly, abychom se naučili básničky a ještě velké blahopřání Jirkovi ze 4. třídy za to, že se zúčastnil jako jediný kluk.

Autoři příspěvku: Sára Hraničková, Michaela Hejlová a  Jan Kojecký z 5. třídy

Základní a mateřská škola Štíty - nabídka