SOUBOJ ČTENÁŘŮ

Naše škola zastoupená žáky 6. ročníku se přihlásila do projektu, který podporuje čtenářskou gramotnost a zájem dětí o četbu knih. Kampaň s názvem Rosteme s knihou vyhlásila celorepublikovou soutěž  a úkolem zúčastněných bylo během dvou měsíců přečíst a zaznamenat důležité informace z pěti knižních titulů. O samotném soutěžním dni blíže dívky z 6. B: Lenka Lalíková, Eliška Pecháčková a Sára Hraničková. „Dne 11. 4. 2016 se uskutečnil souboj čtenářů. Souboj započal v 10:00. Každý žák měl na výběr z 5 knížek: Slavná Hvězda, E-den, Šťastný princ, Gorila a já a 3333 km k Jakubovi. Nejdříve jsme vybrali zapisovatelku a koordinátorku.  Několik minut před začátkem jsme se sesedli do skupincek v učebně informatiky a začali jsme se připravovat. Paní učitelka Kristková nám vysvětlila, co se bude dít. Odpočítali jsme posledních 10 vteřin a pak nastal velký boj. Všichni rychle začali odpovídat na připravené otázky ke knihám.  Když byly všechny otázky zodpovězené, stres z nás okamžitě opadl. Všichni jsme se radovali, protože jsme to zvládli za neuvěřitelných 10 minut. Po přestávce jsme se vrátili do učebny a všechny otázky jsme si znovu prošli.“ Žáci k celému projektu přistupovali velmi zodpovědně, mnozí přečetli více než 2 knihy, a tím se naplnilo poslání celé akce. Byť jsme se v celkovém hodnocení z 80 zúčastněných škol umístili až ve druhé půli, přesto jsme si dokázali, že společná práce, řešení záludných otázek a sdělování dojmů z četby jsou přesně to, co na nás na tom nejvíce těšilo.

Za všechny čtenáře Mgr. Petra Kristková

Základní a mateřská škola Štíty - nabídka