RECITAČNÍ SOUTĚŽ V ČESKÉM JAZYCE

RECITAČNÍ SOUTĚŽ V ČESKÉM JAZYCE Úterní odpoledne 23. 2. 2015 jsme se v podání žákyň šestého a sedmého ročníku nechaly vtáhnout do veršů Pavla Šruta, Boženy Němcové, Jana Nerudy, Jiřího Žáčka i polského básníka Juliana Tuwima. Konalo se totiž školní kolo recitační soutěže.                                                           Právě báseň od posledního zmíněného autora V letadle díky skvělému přednesu Nikol Matouškové ze 6. B získala prvenství a Nikol si tímto zajistila postup do okrskového kola v Šumperku. Neméně přesvědčivý byl také výkon druhé postupující Elišky Volfové ze 6. A. Třetí místo obsadila Sára Naiserové ze 7. A. Vyzdvihnout je třeba i zbylé recitátorky, které nelenily naučit se báseň a přihlásily se do soutěže. Jmenovitě: Mariana Minářová, Michaela Hejlová, Eliška Pecháčková a Veronika Lhotáková. Všem účastnicím školního kola děkujeme za jejich úsilí a odvahu vystupovat a připojujeme velkou pochvalu Nikol Matouškové, Elišce Volfové a Matěji Drlíkovi (9. ročník), kteří ve středu 2. 3. 2015 skvěle reprezentovali naši školu v okrskovém kole v Šumperku. Byť se neprobojovali do okresního kola, přesto byli se svými přednesy spokojeni a hlavně obohaceni o nové zkušenosti.

J. Klimešová a P. Kristková (učitelky českého jazyka)

Základní a mateřská škola Štíty - nabídka