RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Právě se ocitáme ve Čtenářském klubu „Knihomloci“ na Základní škole ve Štítech. Za pár okamžiků vypukne klání o vítěze recitační soutěže. Proti sobě stojí Nikol Matoušková a Mariana Minářová za 8. třídu, Valentýna Koutná za 7. ročník a šesťačky Michaela Johnová a Kateřina Naiserová.

Moderátorky Kristy a Káťa horlivě předvádějí svoji řeč. První na řadě je Míša Johnová se svou ukázkou z knihy Malý princ. Celé publikum ztichlo a zaposlouchalo se. Celou místností se rozléhá oslňující projev. Následuje bujarý potlesk a další na řadě je Nikča Matoušková s básní Až na drobnost. Všichni znovu utichli, vynikající recitace se rozléhá stěnami školy. Diváci se rozječeli radostí. Porota hodnotí velice slibně, vypadá to na postup do dalšího kola. Za okamžik nás má oslovit Valentýnka Koutná se svojí Zimou. A jak se řeklo, tak se také stalo, i když se porota dožadovala „citů“, její výkon byl chválihodný. V neposlední řadě na pódium přichází Mája Minářová s Pohádkou o Rybitince. Úchvatné!! I přes jedno nedorozumění se projev moc povedl. Nadšená porota ze sebe sypala vysoké body. Zkrátka Mája = rozený recitátor. Poslední z našich účastníků je Katka Naiserová a její Polednice. Opět moc povedený projev.

Již nám už jen zbývá čekat na vyhlášení výsledků.  Osobně se mým favoritem stala Mája, ale každý přednes byl oslňující, protože každý porotce neklesl pod 4 body. Ajajaj, je to patová situace! Dvě účastnice musí z nám neznámých důvodů recitaci opakovat. Uvidíme, co z toho vzejde…

Na třetím místě se umístila… chvíle napětí…….Míša Johnová! Vynikající výkon. Na druhém Niky Matoušková! Blahopřejeme! A vítězem se stááááááváááááááá………….Mája Minářová!!! Velká gratulace:)

reportáž přímo z místa dění sepsala Kiki Vaníčková

PS: Za účast všem děkují, ke gratulaci se srdečně připojují a postupujícím do Šumperka hodně zdaru přejí  i učitelky českého jazyka.

Základní a mateřská škola Štíty - nabídka