Mikuláš

Dne 4.12.2015 se u školních lavic přišel ukázat Mikuláš se svým nebem a peklem. Žáci deváté třídy se sešli ráno při prvním zvonění a čekali na příchod paní učitelek Marcely Hřebíčkové a Šárky Kobzové, které pomohly do kostýmů a dohlížely na kázeň a morálku. Kolem půl devátý byli čerti, andělé i Mikuláš připraveni jak fyzicky, tak psychicky. Jako první se šlo do 1. třídy, kde děti byly velmi vystrašené. Po té následovaly další třídy na prvním stupni, ale také zavítali do školky, kde děti dostaly malé odměny od andílků za recitování, nebo zpívání básniček či písniček. Některým čerti předaly jen uhlí, protože si sladkou odměnu nezasloužily. Do školy jsme se znovu vrátili a pokračovali. Letos i na druhém stupni.  Po chodbách se c elá výprava přesouvala tiše a když se blížila ke třídě, tak se zvony a dupání začalo pekelně ozývat. Děti měly radost, ale kolikrát i strach. Čerti si  žádného zlobivého žáka nebo žákyni nevzali, protože když šlo do tuhého, tak se jim rozsvítilo a naslibovali dobré chování, pořádek a snahu. Mikuláš jim věří a tak doufá, že zlým čertům žádného zlobivého žáka/žákyni příští rok nebude muset dát. Mikuláš se tento rok moc povedl, těší se na Vás příští rok.

Základní a mateřská škola Štíty - nabídka