Mateřská škola Štíty

Projektový den v MŠ s paní veterinářkou

Dnes proběhl u předškolních dětí projektový den pod názvem ,,Jak se starám o zvířátka,,

Děti navštívila paní MVDr. Katarína Havlíček Beracková v doprovodu sestřičky a několika zvířátek. Děti se seznámily s pejskem, dvěma koťaty a křečkem. Paní veterinářka dětem vysvětlila u kázala, jak o zvířátka pečovat a proč. Děti viděly, jak se zvířátkům stříhají drápky, jak jim česat srst a jak se starat o jejich jídelníček. Dále se děti dozvěděly, že i zvířátka mohou stonat a co vše je může trápit. Všichni měli příležitost poslechnout si stetoskopem,  jak pejskovi ťuká srdíčko.  V závěru dopoledne všichni dostali od paní doktorky malý dárek v podobě pexesa. Paní veterinářce tímto moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.