Den Země v 5. třídě

Den Země v 5. ročníku

Středa 22. 4. byla pro páťáky i celý první stupeň ve znamení projektového Dne Země. Abychom svátek jak se patří oslavili, již několik týdnů nazpět se to v hodinách výtvarných a pracovních činností hemžilo krabicemi od mléka, roličkami od toaletních papírů, nepotřebnými papíry, igelity a látkami. Páťáci se totiž za pomoci p. uč. Kissové pustili do „sestavování“ robotů z recyklovatelných materiálů. Některé žáky práce nadchla natolik, že se za pár dní do podobného robota sami „převtělili“. To právě v samotný Den Země, kdy o velké přestávce proběhla netradiční módní přehlídka. Celé škole se na „molu“ předvedlo 11 originálních modelů. V rytmu písně „Ekosong“ se natřásali nejen roboti, ale i nevěsty v bílém nebo slečny v šatech z pytlů, s náhrdelníky z PET vršků a kabelkami z lahví. Všechny modely si děti vyrobily doma a zaslouží za to velkou pochvalu. Po sečtení všech hlasovacích lístků se o 2. a 3. místo dělili David Žerníček a dvojice Lenka Lalíková a Eliška Pecháčková. Diváky nejvíce okouzlil model Marcely Zacpalové. Módní přehlídkou však den zdaleka nekončil. Žáci čtvrté třídy si na školním dvoře přichystali pro celý první stupeň spoustu zajímavých úkolů. Soutěžící například poznávali zvířata a rostliny, zasazovali bylinky a květiny, určovali horniny a nerosty, třídili odpad. Každý úspěšný řešitel získal odměnu. Pro čtvrťáky, kteří zvládli organizaci na jedničku, byla ale jistě největší odměnou radost a nadšení všech zúčastněných.

Než jsme se v případě některých vášnivých „sběračů“ doslova rozběhli za odhozenými igelitkami, PET lahvemi, konzervami, dokonce i dvěma pneumatikami, naslouchali jsme, jak si každá skupina v naší třídě představuje svého Ropáka toxického.

O kreativitě páťáků se můžete přesvědčit nejen ve fotogalerii, ale i na nástěnce v 5. třídě, kde budou na Den otevřených dveří všechny slohové práce vystaveny.

P. Kristková

Základní a mateřská škola Štíty - nabídka