ČTENÁŘSKÝ KLUB – listování s Lukášem Hejlíkem

ČTENÁŘSKÝ KLUB

Probouzet v našich žácích zájem o knihy se už druhý školní rok snažíme v rámci Čtenářského klubu „Knihomloci“. Letošní pololetí jsme byli v mnoha směrech aktivní. Nedařilo by se to bez skvělé spolupráce s paní knihovnicí Lakomou, která nás již několikrát v knihovně přivítala a vždy sehnala ty knižní tituly, které naše čtenáře baví. Velmi nás těší také spolupráce s Domovem pro seniory, kam jsme v listopadu zavítali s regionální literaturou Anežky Šulové.

Aktuálně klub „žije“ recitační soutěží, ta proběhla 29. 1. 2018 a přinesla hned několik milých překvapení. Nejenže všechny recitující měly zajímavé texty a kultivované projevy, ale do celé akce se zapojili i ostatní – dvě talentované moderátorky, odborná porota z řad „Knihomlokyň“, nápověda a reportér. Porotu nejvíce zaujaly výkony bronzové Michaely Johnové (6. roč.), na místě druhém Nikol Matouškové (8. roč.) a na první příčce zazářila Mariana Minářová (8. roč.). Věříme, že se v březnu neztratí v konkurenci  na soutěži v Šumperku.

Největší odměnou před pololetními prázdninami bylo Listování v zábřežském kině Retro. Naskytla se nám jedinečná příležitost naživo vidět Lukáše Hejlíka a po programu si s ním krátce popovídat. Cestou domů už jsme zase dumali nad tím, co nového a zábavného podnikneme v nejbližší době.

za Čtenářský klub „Knihomloci“ vyučující ČJ

Listování s Lukášem Hejlíkem

Je 1. 2. 2018, 15:20 a Čtenářský klub Knihomloci se sešel u zastávky u školy ve Štítech. V 15:27 nám jede autobus. Nastoupení chvíli trvá, ale za malý okamžik se autobus rozjíždí. Jedem! Konečně ten očekávaný okamžik. Knihomloci jedou do Zábřeha na Listování s Lukášem Hejlíkem, který bude představovat knihu Co by můj syn měl vědět o světě.

Vystoupíme na zastávce a vyrážíme do kina… Sedneme si na sedadla a čekáme… Za necelých deset minut začne Lukáš Hejlík vyprávět. Hned se zasmějeme a smích pokračuje po celé vyprávění. Celé to vyprávění nám připadá jako deset minut.

Potlesk nebere konce a pan Hejlík se usmívá. Knížky se z rukou jen sypou a ruka ho od podpisů musí hodně bolet… :D Potom se můžeme vyfotit s Lukášem a podepíše se nám všem z ČK. Poté jdeme do Hrušky a cestujeme na autobusovou zastávku… Čekáme a čekáme a dočkaly jsme se a autobus konečně přijel. Do Štítů přijedeme kolem osmé hodiny a rozcházíme se domů. Bylo to krásné odpoledne strávené s ČK. Děkujeme paní učitelce Kristkové, Klimešové a Krňávkové, které se rozhodly čtvrteční odpoledne strávit s ČK. Těšíme se na další akci.

Za Čtenářský klub Knihomloci Kateřina Naiserová

v Písařově 1. 2. 2018