„Školní družina“ v období koronaviru

Když jsem se před pěti týdny dozvěděla, že budu mít ve „školní družině“ jen dva chlapce (druháky), úplně jsem se zděsila. „ Co já se dvěma dětmi budu dělat?“ Ale následujících pět týdnů bylo úžasných!

Téměř většinu času jsme strávili venku. Chodili jsme na dlouhé procházky po okolí. Navštívili jsme Juklovu skálu, Sychrov, bývalý kemp…. Prochozené máme snad všechny okolní lesy a louky. Na Den dětí jsme si šli opékat buřty do starého skautského tábora u Cotkytle. Během našich procházek jsme se účastnili „Kamínkování“ – malovali jsme kameny, které jsme roznášeli po okolí , a zároveň jsme cizí malované kameny hledali.

Z našich dlouhých procházek jsme si donesli mnoho rostlin, které jsme vylisovali a vytvořili si HERBÁŘ. Nasbírali jsme květy černého bezu a udělali si vlastní sirup. Některé procházky nám zpříjemnila fenka Keisy, která si chlapce moc oblíbila (a chlapci ji).

Chlapce jsem na našich cestách pravidelně fotografovala (ač focení nemají moc rádi)a na památku dostali album z této nelehké doby.

Musím říct, že těchto pět týdnů jsme si náramně užili J

 

Lenka Pospíšilová, vychovatelka ŠD

Fotogalerie